Przyjaciele

„Nasi Przyjaciele” 

 

Łukasz Sujkowski – wolontariusz w Domu Dziecka Nr 1 od 2011 r.; organizuje atrakcyjne wyjścia dla wychowanków, m.in. do Parku Trampolin, na kręgle, do Centrum Nauki Kopernik itp. Pan Łukasz niejednokrotnie pozyskuje dla Domu Dziecka Nr 1 sponsorów, np. w okresie Świąt Bożego Narodzenia, czy Dnia Dziecka; odwiedza dzieci w Placówce raz w tygodniu
i zawsze służy swoim wsparciem, np. podczas odrabiania lekcji. Ma głowę pełną pomysłów na wspólne spędzanie czasu na zabawie z wychowankami.

 

Pan Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Urzędu Dzielnicy Bielany Miasta Warszawy – wspieranie inicjatyw Domu Dziecka Nr 1.

 

120 wolontariuszy z Colliers ruszyło do akcji!

Colliers, firma doradcza działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, dała przykład, jak można połączyć świat biznesu z pomocą charytatywną przy fantastycznym zaangażowaniu pracowników.

„Tematy społeczne i środowiskowe od zawsze są dla nas bardzo ważne. Dlatego włączyliśmy je do strategii firmy, zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnie. Chcemy nieść realną pomoc, dlatego jako firma uruchomiliśmy program wolontariatu „MAŁE KROKI, DUŻY WPŁYW”. Poprzez nasze działania chcemy pokazywać zarówno pracownikom, jak i klientom, że czyniąc niewielkie gesty, można zmienić czyjś świat”- tłumaczy Monika Rajska-Wolińska.

Pierwszym krokiem podjętym przez Colliers są działania na rzecz Domu Dziecka nr 1 w Warszawie we wrześniu tego roku.

„Colliers od wielu lat aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych, ponieważ odpowiedzialność społeczna jest wpisana w nasze DNA. Tym razem 120 pracowników bierze sprawy w swoje ręce - dosłownie! W planach mamy budowę placu zabaw i odświeżenie wnętrz w Domu Dziecka nr 1 w Warszawie. Czujemy radość i entuzjazm, że zaledwie jeden dzień wystarczy, aby poprawić warunki życia i komfort dzieci” – mówi Monika Rajska-Wolińska, Prezes Colliers na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowy program wolontariatu to jedno z wielu działań firmy w zakresie CSR. Colliers od wielu lat bierze udział w licznych akcjach i turniejach charytatywnych. Każdego roku w kwietniu firma wspiera Dzień Świadomości Autyzmu, rozświetlając na niebiesko nieruchomości biurowe w całej Polsce, organizuje zbiórki na rzecz schronisk dla zwierząt, a w okresie bożonarodzeniowym wspiera Dom Dziecka w Równem. W sierpniu z kolei dołącza do Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości.

Chcąc działać na większą skalę, w styczniu 2021 r. Colliers powołał do życia Fundację Virtuosa (https://fundacjavirtuosa.org.pl), której celem jest modernizacja przestrzeni w szpitalach dziecięcych. Przez ponad 1,5 roku działalności fundacja zrealizowała dwa duże projekty w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, największym szpitalu dziecięcym w Polsce, o łącznej wartości ok. 3,2 mln zł. Zaangażowało się w nie prawie 70 firm. Jednym z projektów było otwarcie pierwszej w kraju Pracowni Kardiologicznej Symulacji Medycznej, drugim - kompleksowa modernizacja Holu Rejestracji 30 poradni specjalistycznych, z którego codziennie korzysta około 900 małych pacjentów. Podczas trzech koncertów charytatywnych z cyklu „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”, z udziałem największych światowych gwiazd opery, udało się pozyskać na te cele prawie 250 000 zł. Wydarzenia te z powodzeniem łączą przedstawicieli świata biznesu, medycyny i sztuki.

Na działaniach charytatywnych działalność Colliers w zakresie CSR się nie kończy. W roku 2022 r. firma uruchomiła doradztwo w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG, aby poprzez swoją wiedzę i doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych, wspierać klientów w realizowaniu celów społeczno-środowiskowych. Więcej informacji na: https://www.colliers.com/pl-pl/services/esg-and-sustainability.logo m.st.w wy BielanyGaleria Młociny – organizowanie atrakcji dla wychowanków Domu Dziecka Nr 1 na terenie Galerii Młociny, m.in. gra w kręgle, seanse kinowe, vouchery na zakupy. Ponadto z ramienia Galerii Młociny organizowane są zbiórki potrzebnych dla wychowanków rzeczy.

logo Galerii Młociny

 

 

 

 

 

 

 

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany – zagospodarowanie terenu wokół Domu Dziecka Nr 1, poprzez zasianie łąki kwiatowej i zorganizowanie przestrzeni dla uli; w związku ze stworzeniem pasieki, wychowankowie Domu Dziecka Nr 1 mogą uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez pszczelarza, np. obsługa uli, czy też wspólne miodobranie.

 

logo dzielnicy Bielany