Dom Dziecka Nr 16

ul. Międzyparkowa 5

00-208 Warszawa

 

Adres korespondencyjny:

Zespół do obsługi Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Nr 2

ul. Jaktorowska 6
01-202 Warszawa

tel.: 22 691 77 10
fax: 22 691 77 33
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dom Dziecka Nr 16 jest placówką opiekuńczo — wychowawczą dla dzieci całkowicie lub okresowo pozbawionych opieki rodzicielskiej.

Najczęściej nasze dzieci umieszczane są w wyniku interwencji policji, na podstawie postanowienia sądu, ale również na prośbę rodziców, będących chwilowo w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujących wsparcia.

Wiedząc jak bardzo ważne są pierwsze lata życia dziecka, nasza praca nie opiera się wyłącznie na zaspakajaniu podstawowych potrzeb dzieci. Staramy się stworzyć warunki do prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i umysłowego, atmosferę opartą na zrozumieniu, życzliwości, poszanowaniu godności osobistej dzieci.

Zatrudniamy personel, który zajmuje się codzienną pielęgnacją małego dziecka, wychowaniem, diagnozowaniem stanu zdrowia i poziomu rozwoju, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości, podjęciem leczenie i rehabilitacją. Organizujemy dzieciom czas na terenie placówki, jak również poza placówką: wyjścia do kina, teatru, wycieczki, kolonie letnie, itp.

Wiemy, że to wszystko może zaowocować w życiu dorosłym naszych wychowanków.

Staramy się zapewnić kontakt dzieci z ich rodzinami naturalnymi. Podejmujemy współpracę z tymi rodzinami, celem pomocy w rozwiązywaniu ich problemów. Zaangażowanie rodziców w procesie zmierzającym do poprawy ich sytuacji jest podstawowym czynnikiem decydującym o dalszych losach dziecka.

Chcąc, aby nasza praca była efektywniejsza, nawiązujemy kontakty z organami administracji rządowej, samorządowej, z organizacjami społecznymi, pozarządowymi i osobami prywatnymi, chętnymi do udzielania wsparcia i pomocy w zapewnieniu rodzinnej formy opieki naszym dzieciom.